Skype Programını Sadece Taskbar'da Çalıştırmak - Eğitim Günlüğü - Yakup Çetin
Son Eğitim Makaleleri
Loading...

20 Kasım 2012 Salı

Skype Programını Sadece Taskbar'da Çalıştırmak

Son günlerde herkesin malumudur Microsoft şirketi Çin harici tüm ülkelerde Msn Messenger hizmetini durduracağını açıkladı.


Msn'i iş iletişimi için kullanan benim gibi kişilerde muhtemel bir iletişim aracı arayışına girmiştir. Microsoft'un da etkileşimli olarak kullandıracağı Skype'yi tercih ettim. En son bu programı kullandığımdan beri çok değişmiş.Gelelim bu programdaki başlıkta olduğu gibi sorun ve sorun çözümüne. Windows 7 İşletim Sisteminde programı kullanmadığım zaman başlat çubuğunda durmaya devam ediyor ve gereksiz yere ekranımı işgal ediyor. Bunun çözümü için programın kullanmadığım zaman taskbar kısmında çalışması gerekiyor.

Programda Seçenekler Kısmında geliyoruz buradan da Gelişmiş --> Gelişmiş Seçenekler Kısmında "Giriş Yaptıktan sonra, Skype'ı görev çubuğunda tut" diye seçili olan bölümün seçimini iptal ediyoruz.

Yapmamız gereken işlem bu kadar. Bundan sonra bilgisayar açılışında giriş bilgilerimizi soracak ve giriş yapıldıktan sonra Taskbar'da yerini alacak arka planda çalışmaya devam ederek mesaj geldiğinde ekranımızda tekrar etkin olacak.

Kişisel Öğreti: Program Bilgisi

1 yorum


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done