Son Eklenenler

20 Kasım 2012 Salı

yakupcetincom

Skype Programını Sadece Taskbar'da Çalıştırmak

Son günlerde herkesin malumudur Microsoft şirketi Çin harici tüm ülkelerde Msn Messenger hizmetini durduracağını açıkladı.


Msn'i iş iletişimi için kullanan benim gibi kişilerde muhtemel bir iletişim aracı arayışına girmiştir. Microsoft'un da etkileşimli olarak kullandıracağı Skype'yi tercih ettim. En son bu programı kullandığımdan beri çok değişmiş.Gelelim bu programdaki başlıkta olduğu gibi sorun ve sorun çözümüne. Windows 7 İşletim Sisteminde programı kullanmadığım zaman başlat çubuğunda durmaya devam ediyor ve gereksiz yere ekranımı işgal ediyor. Bunun çözümü için programın kullanmadığım zaman taskbar kısmında çalışması gerekiyor.

Programda Seçenekler Kısmında geliyoruz buradan da Gelişmiş --> Gelişmiş Seçenekler Kısmında "Giriş Yaptıktan sonra, Skype'ı görev çubuğunda tut" diye seçili olan bölümün seçimini iptal ediyoruz.

Yapmamız gereken işlem bu kadar. Bundan sonra bilgisayar açılışında giriş bilgilerimizi soracak ve giriş yapıldıktan sonra Taskbar'da yerini alacak arka planda çalışmaya devam ederek mesaj geldiğinde ekranımızda tekrar etkin olacak.

Kişisel Öğreti: Program Bilgisi

1 yorum:

Write yorum
T4KO KaRİMO
AUTHOR
18 Temmuz 2013 04:18 delete

Allah razı olsun bundan bıkmıştım.

Reply
avatar

Sitemizdeki yeni içerikleri E-posta adresinizle takip edin :