İnternetini kömürden kurtar - GreenPeace - Eğitim Günlüğü - Yakup Çetin
Son Eğitim Makaleleri
Loading...

19 Nisan 2012 Perşembe

İnternetini kömürden kurtar - GreenPeace

Apple, Amazon ve Microsoft gibi şirketlerin hepsi, senin e-postalarını, fotoğraflarını, şarkılarını ve internet videolarını bulut sunucularında depoluyor. Ancak bulutları çalıştırmak için astım rahatsızlığına ve iklim değişikliğine yol açan kirli enerji kömürü kullanılıyor.

Hayatımıza her gün keyif katan sayısız fotoğraf, e-posta, şarkı veya internet videosu, devasa veri merkezlerinde depolanıyor. Bu merkezler, dünyadaki elektrik tüketiminde giderek daha fazla yer kaplıyorlar. İnternetimizin tıkır tıkır çalışması için maalesef astım gibi rahatsızlıklara ve iklim değişikliğine yol açan tonlarca kirli kömür, her gün soluduğumuz havaya savruluyor.

Bu kara lekeden hep birlikte kurtulabiliriz! Teknoloji endüstrisinin liderleri, kömür alışkanlığına son verebilirler. Senin gibi çevre bilincine sahip birçok insanın katkısıyla Facebook bunlardan biri oldu bile. Ancak bu yeterli değil. Dünyadaki en büyük veri merkezlerine sahip olan Microsoft, Amazon ve Apple'ın da bu değişime katılmalarını sağlamalıyız. İşte bu nedenle, şimdi yeni bir kampanya başlatıyoruz. Önümüzdeki 48 saat içinde bu şirketlere mesaj yollayacak olan 100 bin kişiden biri de sen ol... İnternete gölge düşüren bu kara bulutları birlikte dağıtalım!

Şimdi Microsoft, Amazon ve Apple CEO'larına bir yazı gönder ve “bulutları”nı temizlemelerini söyle.

GreenPeace'in Düzenlediği imza kampanyasına katılmak için tıklayınız...

Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done