Google Chrome Tarayıcı Oturumu Hizmeti ve Bilinmesi Gerekenler - Eğitim Günlüğü - Yakup Çetin
Son Eğitim Makaleleri
Loading...

2 Mart 2012 Cuma

Google Chrome Tarayıcı Oturumu Hizmeti ve Bilinmesi Gerekenler


Google yeni bir uygulamayı daha hizmete geçirdi. Google Chrome Tarayıcı Oturumu Sayesinde artık iki veya daha fazla bilgisayarınızdaki verilerinizi tanımlama bilgilerinizi… yani sizin tarayıcınızı tarayıcı yapan tüm özel bilgilerinizi oluşturduğunuz Google hesabı ve şifresi üzerinde tutarak tüm Google Chrome tarayıcılarında ortak bir havuz içerisinde kullanmanızı sağlıyor.

Bu özellik ile yapabilecekleriniz şu şekilde;

1. Facebook.Com hesabınıza iş yerinizde ki tarayıcıda girdiğinizde şifremi hatırla demişseniz, Evdeki bilgisayarınızda Facebook.Com’a girdiğiniz anda şifre istemeden Google Chrome Tarayıcı oturumu hafızasından sizin coke’lerinizi çekerek otomatik olarak giriş yaptıracak.


2. A bilgisayarında oluşturduğunuz sık kullanılanlar B bilgisayarında da görülecek ve B bilgisayarından da yeni sık kullanılan eklersek diğerinde de etkileşimli hale geliyor.

3. Diğer genel kapsamlı etkileşimlerse şunlardır; Uygulamalar, Uzantılar, Tercihler, otomatik Doldurma ve Şifrelerimiz

Bu uygulamada güvenlik açısından dikkat etmemiz gereken işlem Araçlar - Seçenekler – Kişisel Öğeler bölümündeki Oturum bölümünden Gelişmişi seçip şifrelenmiş veri türleri kısmından Senkronize edilmiş tüm verileri şifrele seçeneğini etkinleştirmemizdir.

Şuan itibariyle ben devamlı olarak bu uygulamayı kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma da tavsiye ederim. Google her zaman ki gibi sunduğu güzel hizmetlerle kalitesini her zaman gösteriyor.

Kişisel Öğreti Blogu - Yakup Çetin


Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done