Definecilikte Yalanın Etkisi Nedir? - Eğitim Günlüğü - Yakup Çetin
Son Eğitim Makaleleri
Loading...

28 Şubat 2012 Salı

Definecilikte Yalanın Etkisi Nedir?


Definecilikte Yalanın Ektisi

Maalesef günümüzde definecilik genelde gayrı yasal ve bilgiye ihtiyaç duyulmadan yapılmaya çalışıldığından,yalana müsait bir konumdadır birde üstüne suça delil gösterilmez mantığı eklenince yalanlar bir efsane,yeraltında cin,kazıda tılsım olarak karşımıza çıkıyor,işin kötüsü bizde yeni başlamış ve olumsuzlukları bilmeyen biri isek bu yalanları yemek zorundayız...Yalnızlaşan, sosyal hayattan kopan,modern insan söylediği yalanın bir süre sonra doğru olduğunu düşünüyor,

Modern hayat, teknolojinin nimetlerini sunarken, psikolojik rahatsızlıklara da zemin hazırlıyor. Sayısı giderek artan yalan söyleme bağımlısı ve asosyal kişilikte insanlarda ilginç rahatsızlıklar gözleniyor.
Münchausen sendromu:
Karl Fredrich von Münchausen, 18. yüzyılda yaşamış ve Rus ordusunda paralı süvarilik yapmış bir Alman baronu... Münchausen, Rus-Osmanlı savaşı dönüşünde kahramanlıklarıyla ilgili anlattıklarının abartılı olması ve yalancılığıyla ünlenmesi sonucu; yalan hastalık öyküleri anlatanları tanımlayan sendroma isim oldu. Rahatsızlık, ilk kez 1951'de hastane hastane dolaşıp hastalık öyküleri uyduran ve kendilerine gereksiz yere cerrahi girişimler uygulanmasına razı bir grup hastayı belirtmek için kullanıldı.
  
Abdullah Vecdi ÇOBAN
Modern ve  Profesyonel Definecilik
Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done