Atitlán Kahvesi - Eğitim Günlüğü - Yakup Çetin
Son Eğitim Makaleleri
Loading...

10 Ocak 2012 Salı

Atitlán Kahvesi

Guatemala'nın beş volkanik kahve üretim bölgesi arasında Atitlán en yüksek organik bileşen oranlı toprağa sahip olan bölgedir. Bölge mahsûlünün %90'ı, Guatemala'nın en büyük ve meşhur krater gölü Atitlán gölünü çevreleyen heybetli volkanların yamaçlarında yetiştirilmektedir. Xocomil ismini taşıyan günlük rüzgarlar bölge mikroiklimi belirlemekte büyük bir etkendir.

Of Guatemala’s five volcanic coffee regions, Atitlán’s soil is the richest in organic matter. Ninety percent of Traditional Atitlán is cultivated along the slopes of the dramatic volcanoes that dominate the shores of Lake Atitlán, the largest and most famous of Guatemala’s many crater lakes. The daily winds (called Xocomil) that stir the cold lake water are an important influence on the microclimate.

Yerel kültürde önemli bir yer tutan zanaatkarlık geleneğı, kahve yetiştirme ve işleme konusunda da kendini göstermiştir. Bazı yetiştiriciler işlemeleri için kahvelerini yakınlarındaki çiftliklere verseler de, birçoğu kendi kahve işleme değirmenlerine sahip kooperatiflere üyedir ve kahvelerini kendi gelenksel yöntemlerle işlemektedir.


Atitlán Kahvesi Karakteristiği
Nefis aroma
Berrak bir narenciye asiditesi
Tam gövde
Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done