Son Eklenenler

1 Mart 2011 Salı

yakupcetincom

Sağlığımız için Neden Coca Cola içmemeliyiz.

1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer.Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ‘fosforik asiddir'.
2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.
3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.
4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)
5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.Kolaya ve tatlılara saldırırsınız.
Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde LEPTİN ve İNSÜLİN DİRENCİ gelişir.Şişmanlık Hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.
Coca Cola'nın İçindekiler : Su, şeker, karbondioksit, renklendirici, asitliği düzenleyici, Coca-Cola özütü, kafein.Mavi işaretli yeri gördünüz mü? İşte o Coca-Cola Özütü denilen şey, Cochineal böceğidir.Bu böcek Kanarya Adaları'nda ve Meksika'da yaşar.Kaktüslerin üzerinde iğrenç bir şekilde yaşayan bu böcek köylüler tarafından toplanır.Sonra başka yerlere verilir.Onlar öğütülerek ve kesilerek karminik asite dönüştürülür.Bu asit su şeklinde olduğu için kolanın içine karıştırılır.Ve biz böceğin öğütülmüş suyunu içeriz.
 

 Coca Cola'nın içilmemesi için www.mizanger.com  web sitesi imza kampanyası düzenlemiş sizlerde katılmak isterseniz.

Sitemizdeki yeni içerikleri E-posta adresinizle takip edin :