Son Eklenenler

30 Mart 2011 Çarşamba

yakupcetincom

Blogger Özel Alan Adı Sansürü Çözüldü

Şu anda Blogger tabalı bir sitedesiniz. Konuya giriş yapmadan direkt çözüme geçeyim, sonra nasıl olsa konuya sohbetimizi de eklerim sevgili bloggerlar.


Önce Domainimizin kontrol paneline girip, 74.125.93.121 olan A kaydını siliyoruz. Ve onun yerine bir CNAME kaydı oluşturup subdomain olarak www verip ghs.you8g.com değeriyle eşleştirerek kaydediyoruz.

Daha sonra http://you8g.com adresine giriyoruz ve site içinden (buradan değil) sol tarafta görmüş olduğunuz Çince yazılı butona tıklıyoruz. Karşımıza gelen Google ekranında allow (izin ver) butonuna tıklıyoruz. Google'da oturumunuz açık değilse kullanıcı adı ve şifre girerek allow diyoruz.


Şimdi siteye gerekli izni verdik. Tekrar http://you8g.com adresine giriyoruz ve giriş yapmış olduğumuzu sağ üst köşeden görüyoruz.

Buradaki boşluğa www.domainadiniz.com şeklinde yazıp, yine şu Çince malum butona tıklıyoruz ve sitemiz aşağıya eklenmiş oluyor.  Böylece işlem tamamlanmıştır güzel dostlar. Bu ayarların etkin olması için en az bir 10 dakika bekleyin ve sürekli sayfayı yenileyin :)

Küçük bir hatırlatma: Bu şekilde yalnızca site adresinizin başına www yazarak siteye giriş yapılabilir. Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu :) http://www.kelimelerbenim.com

Ayrıca R10 Yöneticilerine Sevgilerimi iletiyorum.
Çözümü link olarak R10 forumlarında paylaştığım için imleme suçlamasıyla ilk defa banlandım.
Bakın şunu kafanıza sokun; emek verip yazdığımız yazı ve makaleleri forumunuzda paylaşıma sunduğumuzda verdiğimiz ufacık bir link imleme değildir.


Sitemizdeki yeni içerikleri E-posta adresinizle takip edin :