Son Eklenenler

28 Ocak 2011 Cuma

yakupcetincom

Facebook'unuzda fark yaratın. Yeni Facebook Profil Resimleri için Araçlar

Mypeex.com - Facebook Profil Fotoğrafı YapmaFacebook yeni profil tasarımına geçtikten sonra profil fotoğrafları da değişmeye başladı. Bu konuda çeşitli uygulamalar ve hazır Photoshop dökümanları da hazırlandı. Facebook’a yeni bir hareket getiren bu yenilik için biz de kullanılabilir servisleri paylaşmak istedik.
Mypeex.com
Yeni tasarıma uygun Facebook profil fotoğrafı yapmak için en uygun adreslerden biri Mypeex. Yalın ve kolay arayüz arkaplandaki Facebook tasarımıyla hem gerçek bir önizleme yapıyor, hem de kullandığınız görsele herhangi bir reklam baskısı yapmıyor.

Facebook hesabınız ile giriş yaptıktan sonra görselinizi istediğiniz şekilde yerleştirebiliyor ve profilinize yükleyebiliyorsunuz. Yükleme yaparken profil bilgilerinizin kaç satır olduğuna dikkat etmenizde fayda var. Mypeex.com en fazla 2 satır bilgi olan profiller için uygun bir sonuç veriyor.

Mypeex, yüklemeden sonra küçük görselleri ana ekrana atıyor ancak profil fotoğrafınızı değiştirmiyor. Profil fotoğrafınızı değiştirmek için ise “Mypeex.com Photos” albümdeki ilk fotoğrafa göz atmanız yeterli. Bu yükleme sırasında profilinizde bir tane reklam iletisi yayınlandığını da belirtelim.
Fbcrop.com
Bu uygulama ile de kolayca yeni profil fotoğrafınızı hazırlayabilirsiniz.  Görselinizi yükledikten sonra fotoğraf alanını değiştirerek istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün. Servis Facebook hesabınıza erişim istemediği için görselleri bilgisayarınıza indirip Facebook hesabınıza yüklemeniz gerekiyor. Fbcrop.com 0-5 satır profil bilgisi için kullanılabilir.
Fbcrop.com - Facebook Profil Fotoğrafı Yapma
Picscatter.com
Bu tür bir uygulama yapmak kaç dijital ajansın aklına geldi bilmiyoruz ama McCann Erickson’dan Till Haunschild, bu fikri hayata geçirmiş ve güzel bir iş çıkmış. Mypeex’e benzeyen bu uygulamada da 5 satır profil bilgisine kadar görselinizin boyutunu ayarlayarak profil fotoğrafı çıkarabiliyorsunuz. Kesilen görselleri Facebook erişimiyle profilinize yükleyen uygulama, maalesef her fotoğrafın açıklaması olarak kendi bağlantısını paylaşıyor ve ana görsele ismini basıyor.
PicScatter.com - Facebook Profil Fotoğrafı Yapma
Son olarak Facebook yeniliklerinin devam ettiğini, Facebook sayfa tasarımlarının da profiller ile benzerlik göstereceğini ve bu araçları kullanabileceğinizi hatırlatalım.

Sitemizdeki yeni içerikleri E-posta adresinizle takip edin :