Son Eklenenler

24 Ekim 2010 Pazar

Elementx Web Blog

Yakında Windows Live Spaces, WordPress Tabalı olacak.


Windows Geliştirici ekibinden aldığım maile göre daha kaliteli bir web alanı yapabilmek için WordPress’le ortak bir hizmet yürüttükleri yakın zamanda da bu hizmetin faaliyete geçeceğini belirtiyor. Windows Ekibi.

Geliştirme ve düzenleme çalışmaları biraz uzun sürecek ve bu süre zarfında Windows Space Blog’larının kapalı olacağını bildiriyor. 16 Mart 2011 gününden itibaren Space alanımızı kapatılacaktır.
İlgili Mail Aşağıdaki gibidir;
Sayın Windows Live Spaces müşterisi,
Çocuğunuzun Spaces hesabında sizi etkileyen ve sizin için doğru olan bir seçimin yapılmasını gerektirecek önemli değişiklikler yapılacak. Size yükseltilmiş bir blog deneyimi sunmak için birinci sınıf ve yenilikçi bir blog hizmeti olan WordPress.com ile yaptığımız işbirliğini duyurmak bize çok heyecan veriyor. Mevcut Windows Live Spaces blogunuzu WordPress.com'a geçirmenize yardımcı olacağız veya daha sonrası için kaydetmek üzere onu karşıdan yükleyebilirsiniz. 16 Mart 2011'de geçerli alanınızın kapatılacağını bildirmek isteriz.
Windows Live hizmetlerinin yeni sürümüyle birlikte, ürünlerimizde bir dizi değişiklik ve yenilik yaptık. Kullanıcılarımıza olağanüstü bir blog çözümü sağlamak amacıyla ortaklık kurmaya karar verdik. Ancak, bu değişikliklerin sizi etkileyeceğinin farkındayız; bu nedenle bu e-posta olası endişelerinizi gidermeyi amaçlamaktadır.

Bu neden yapılıyor?
Müşterilerimiz tümleşik bir istatistik sistemi, taslakların sürekli olarak kaydedilmesi ve istenmeyen postayla-mücadele teknolojisi dahil daha zengin blog işlevleri talep ettiler. Olası en iyi blog deneyimini sunmak üzere size WordPress.com'un ücretsiz hizmetini sağlamak için WordPress.com ile işbirliği yapıyoruz. İçinizden Windows Live Spaces'da zaten blogları olanların bunu kullanmaya başlamasını kolaylaştırırken, diğer yandan Spaces'da şimdiye dek oluşturmuş olduklarınızı taşımanıza da yardımcı olacağız.
Zamanlaması nasıl olacak?
Eylül 2010'un sonundan başlayarak Windows Live alanınızı ziyaret ettiğinizde, blogunuzu WordPress.com'a geçirerek yükseltme ve daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleme olanağı sunulacak.

4 Ocak 2011'den başlayarak Spaces blogunuzda değişiklik yapamayacaksınız, ancak geçmiş postaları incelemeye devam edebilecek, daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleyebilecek ve blogunuzu WordPress.com'a yükseltebileceksiniz.

16 Mart 2011'de Windows Live Spaces kapanacak ve alanlardaki blogunuza artık erişemeyecek veya onu geçiremeyeceksiniz.
Windows Live Spaces kapanmadan önce yapmanız gerekenler
Eylül sonundan başlayarak alanınızı ziyaret ettiğinizde şu seçenekleriniz olacaktır:
  • WordPress.com'a geçerek blogunuzu yükseltme - Blog posta ve yorumlarınızı WordPress.com'a taşımanın basit bir yolunu sunacağız.
  • Blogunuzu karşıdan yükleme - Elinizde bir kopyasını tutmak için eski postalarınızı karşıdan yükleyebilirsiniz. Ayrıca hem bunu yapıp hem de sonra WordPress.com'a geçebilirsiniz.
  • Alanınızı silme - Artık bir alanınızın olmasını istemediğinize karar verirseniz, onu kalıcı olarak silme seçeneğiniz vardır. İçeriğinizi kaydetmek istiyorsanız, lütfen bunu alanınızı silmeden önce yaptığınızdan emin olun.
  • Karar veremiyorsanız biraz bekleyin - Önümüzdeki birkaç ay içinde siz karar verene dek Windows Live Spaces erişilebilir olmaya devam edecektir. Ancak WordPress.com'da yapabileceğiniz şeyler bizi çok heyecanlandırıyor ve umarız bu gelişmiş blog deneyiminden yararlanmaya karar verirsiniz.
Not: Araçlar, konuk defteri, listeler, notlar ve taslak postalar gibi bazı içerikler geçirilmeyecektir. Bu tür içeriğin nasıl korunacağı hakkında daha fazla bilgi için Sık Sorulan Sorular'a bakın.

Size uygun bir olasılığı seçmek için alanınıza gidin.
WordPress.com'a geçtiğinizde neler bekleyebilirsiniz?
Posta, yorum ve bağlantılarınızın tümü aktarılır ve blog güncelleştirmelerinizi Messenger arkadaşlarınızla paylaşma seçeneğiniz olur.
WordPress.com'da, blogunuzun performansını ve kimlerin ziyaret ettiğini izlemenize yardımcı olan araçlarınız olur. Kişilerin sizi bulmasını ve sizin de kafa dengi kişileri bulmanızı sağlayan etiketleme özelliğine sahip olursunuz. Süper blog yorum özelliği ve temiz bir deneyimi sürdürmenize yardımcı olmak için istenmeyen izleme postasını önleme özelliği içerir. Diğer özelliklere (Sayfa İngilizce'dir) göz atın.
Windows Live'ı kullandığınız için teşekkürler, umarız yeni blog deneyimi hoşunuza gider.
Saygılarımızla,
Windows Live ekibi
Sık Sorulan Sorular
S: WordPress.com nedir?
Y: WordPress.com, Windows Live Spaces'a benzeyen ücretsiz bir blog sitesidir. WordPress.com'da, deneyiminizi özelleştirmek üzere olağanüstü tema ve pencere öğeleri, blogunuzun performansını ve kimlerin ziyaret ettiğini izlemenize yardımcı olan araçlar bulacaksınız. Kişilerin sizi bulmasını ve sizin de kafa dengi kişileri bulmanızı sağlayan etiketleme özelliğine sahip olursunuz. Süper blog yorum özelliği ve temiz bir deneyimi sürdürmenize yardımcı olmak için istenmeyen izleme postasını önleme özelliği içerir.
S: Windows Live Spaces içeriğime ne olacak ve neleri geçirebileceğim?
Y: Windows Live Spaces'da şu an bulunan farklı işlevlerin ve bunlardan neler bekleyebileceğinizin listesi aşağıda verilmiştir:
  • Bloglar ve yorumlar: Geçiş yapmayı veya karşıdan yüklemeyi seçerseniz, blog içeriğiniz (eklenen fotoğraf, video ve yorumlar dahil) de sizinle birlikte gelir.
  • Fotoğraflar: Blogunuzun parçası olmayıp Windows Live'a ait olan fotoğraflar SkyDrive'da kalmaya devam eder, dilerseniz onları başkalarıyla paylaşmayı da sürdürebilirsiniz. Blogunuzu geçirmeyi seçerseniz, blogunuzun parçası olan fotoğraflar da geçirilir. Fotoğraflarınızı paylaşan diğer hizmetler tarafından sağlanan başka herhangi bir modül eklerseniz, bunlar geçirilmeyecektir.
  • Ziyaretçiler sizi bulacakları yeri bilecekler: Geçiş yaparsanız, blogunuza ve ilgili makalelerinize yapılan varolan bağlantılar çalışmaya devam eder ve ziyaretçileriniz WordPress.com'daki yeni konumunuza yönlendirilir. Ayrıca Windows Live Messenger'a son eklediğiniz postalarla arkadaşlarınıza güncel bilgi sağlamaya da devam edebilirsiniz.
  • Özel bloglar: Özel blogunuz varsa, geçiş sırasında başka bir seçeneği belirlemediğiniz sürece blogunuz özel olarak işaretlenir. Blogunuzu eski Windows Live Messenger arkadaşlarınızla paylaşabilir veya yalnızca birkaç kişiyi WordPress.com'a davet etmeyi seçebilirsiniz.
  • Araçlar, konuk defteri, listeler, notlar ve taslak postalar: Ne yazık ki bunları taşıyamazsınız. Taslak postalarınızı sonraki aylarda yayımlamayı ve geçişten önce liste ve notlardaki içeriği blogunuza taşımayı göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Profil ve Kişiler modülleri: Bu bilgiler Windows Live'da kalır. Yeni blogunuzu Profilinize ekleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
S: Şu andan başlayarak Windows Live Spaces'ın kapatıldığı tarihe kadar neler bekleyebilirim?
Y: Eylül 2010'un sonundan başlayarak alanınızı ziyaret ettiğinizde, blogunuzu WordPress.com'a geçirerek yükseltme ve daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleme olanağı sunulacak. Alanınız yayımlamanız için uygun olmaya devam edecek. 4 Ocak 2011'den başlayarak Windows Live Spaces blogunuzda değişiklik yapma yeteneğinizi yitireceksiniz, ancak geçmiş postaları incelemeye devam edebilir, daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleyebilir ve blogunuzu WordPress.com'a yükseltebilirsiniz. 16 Mart 2011'de, Windows Live Spaces kapanacak ve blogunuza artık erişemeyecek veya onu geçiremeyeceksiniz.
S: Nereden daha fazla bilgi edinebilirim?
Y: Windows Live Spaces kullanan bir çocuğun ebeveyni misiniz? Özel blogunuz var mı? Windows Live Spaces'a içerik yayımlamak için Writer'ı mı kullanıyorsunuz? Başka sorularınız var mı? Ek bilgi ve kaynaklar için Yardım Merkezi'mizi ziyaret edin.

Subscribe to this Blog via Email :