Son Eklenenler

25 Ekim 2010 Pazartesi

yakupcetincom

Yakında Windows Live Spaces, WordPress Tabalı olacak.


Windows Geliştirici ekibinden aldığım maile göre daha kaliteli bir web alanı yapabilmek için WordPress’le ortak bir hizmet yürüttükleri yakın zamanda da bu hizmetin faaliyete geçeceğini belirtiyor. Windows Ekibi.

Geliştirme ve düzenleme çalışmaları biraz uzun sürecek ve bu süre zarfında Windows Space Blog’larının kapalı olacağını bildiriyor. 16 Mart 2011 gününden itibaren Space alanımızı kapatılacaktır.
İlgili Mail Aşağıdaki gibidir;
Sayın Windows Live Spaces müşterisi,
Çocuğunuzun Spaces hesabında sizi etkileyen ve sizin için doğru olan bir seçimin yapılmasını gerektirecek önemli değişiklikler yapılacak. Size yükseltilmiş bir blog deneyimi sunmak için birinci sınıf ve yenilikçi bir blog hizmeti olan WordPress.com ile yaptığımız işbirliğini duyurmak bize çok heyecan veriyor. Mevcut Windows Live Spaces blogunuzu WordPress.com'a geçirmenize yardımcı olacağız veya daha sonrası için kaydetmek üzere onu karşıdan yükleyebilirsiniz. 16 Mart 2011'de geçerli alanınızın kapatılacağını bildirmek isteriz.
Windows Live hizmetlerinin yeni sürümüyle birlikte, ürünlerimizde bir dizi değişiklik ve yenilik yaptık. Kullanıcılarımıza olağanüstü bir blog çözümü sağlamak amacıyla ortaklık kurmaya karar verdik. Ancak, bu değişikliklerin sizi etkileyeceğinin farkındayız; bu nedenle bu e-posta olası endişelerinizi gidermeyi amaçlamaktadır.

Bu neden yapılıyor?
Müşterilerimiz tümleşik bir istatistik sistemi, taslakların sürekli olarak kaydedilmesi ve istenmeyen postayla-mücadele teknolojisi dahil daha zengin blog işlevleri talep ettiler. Olası en iyi blog deneyimini sunmak üzere size WordPress.com'un ücretsiz hizmetini sağlamak için WordPress.com ile işbirliği yapıyoruz. İçinizden Windows Live Spaces'da zaten blogları olanların bunu kullanmaya başlamasını kolaylaştırırken, diğer yandan Spaces'da şimdiye dek oluşturmuş olduklarınızı taşımanıza da yardımcı olacağız.
Zamanlaması nasıl olacak?
Eylül 2010'un sonundan başlayarak Windows Live alanınızı ziyaret ettiğinizde, blogunuzu WordPress.com'a geçirerek yükseltme ve daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleme olanağı sunulacak.

4 Ocak 2011'den başlayarak Spaces blogunuzda değişiklik yapamayacaksınız, ancak geçmiş postaları incelemeye devam edebilecek, daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleyebilecek ve blogunuzu WordPress.com'a yükseltebileceksiniz.

16 Mart 2011'de Windows Live Spaces kapanacak ve alanlardaki blogunuza artık erişemeyecek veya onu geçiremeyeceksiniz.
Windows Live Spaces kapanmadan önce yapmanız gerekenler
Eylül sonundan başlayarak alanınızı ziyaret ettiğinizde şu seçenekleriniz olacaktır:
  • WordPress.com'a geçerek blogunuzu yükseltme - Blog posta ve yorumlarınızı WordPress.com'a taşımanın basit bir yolunu sunacağız.
  • Blogunuzu karşıdan yükleme - Elinizde bir kopyasını tutmak için eski postalarınızı karşıdan yükleyebilirsiniz. Ayrıca hem bunu yapıp hem de sonra WordPress.com'a geçebilirsiniz.
  • Alanınızı silme - Artık bir alanınızın olmasını istemediğinize karar verirseniz, onu kalıcı olarak silme seçeneğiniz vardır. İçeriğinizi kaydetmek istiyorsanız, lütfen bunu alanınızı silmeden önce yaptığınızdan emin olun.
  • Karar veremiyorsanız biraz bekleyin - Önümüzdeki birkaç ay içinde siz karar verene dek Windows Live Spaces erişilebilir olmaya devam edecektir. Ancak WordPress.com'da yapabileceğiniz şeyler bizi çok heyecanlandırıyor ve umarız bu gelişmiş blog deneyiminden yararlanmaya karar verirsiniz.
Not: Araçlar, konuk defteri, listeler, notlar ve taslak postalar gibi bazı içerikler geçirilmeyecektir. Bu tür içeriğin nasıl korunacağı hakkında daha fazla bilgi için Sık Sorulan Sorular'a bakın.

Size uygun bir olasılığı seçmek için alanınıza gidin.
WordPress.com'a geçtiğinizde neler bekleyebilirsiniz?
Posta, yorum ve bağlantılarınızın tümü aktarılır ve blog güncelleştirmelerinizi Messenger arkadaşlarınızla paylaşma seçeneğiniz olur.
WordPress.com'da, blogunuzun performansını ve kimlerin ziyaret ettiğini izlemenize yardımcı olan araçlarınız olur. Kişilerin sizi bulmasını ve sizin de kafa dengi kişileri bulmanızı sağlayan etiketleme özelliğine sahip olursunuz. Süper blog yorum özelliği ve temiz bir deneyimi sürdürmenize yardımcı olmak için istenmeyen izleme postasını önleme özelliği içerir. Diğer özelliklere (Sayfa İngilizce'dir) göz atın.
Windows Live'ı kullandığınız için teşekkürler, umarız yeni blog deneyimi hoşunuza gider.
Saygılarımızla,
Windows Live ekibi
Sık Sorulan Sorular
S: WordPress.com nedir?
Y: WordPress.com, Windows Live Spaces'a benzeyen ücretsiz bir blog sitesidir. WordPress.com'da, deneyiminizi özelleştirmek üzere olağanüstü tema ve pencere öğeleri, blogunuzun performansını ve kimlerin ziyaret ettiğini izlemenize yardımcı olan araçlar bulacaksınız. Kişilerin sizi bulmasını ve sizin de kafa dengi kişileri bulmanızı sağlayan etiketleme özelliğine sahip olursunuz. Süper blog yorum özelliği ve temiz bir deneyimi sürdürmenize yardımcı olmak için istenmeyen izleme postasını önleme özelliği içerir.
S: Windows Live Spaces içeriğime ne olacak ve neleri geçirebileceğim?
Y: Windows Live Spaces'da şu an bulunan farklı işlevlerin ve bunlardan neler bekleyebileceğinizin listesi aşağıda verilmiştir:
  • Bloglar ve yorumlar: Geçiş yapmayı veya karşıdan yüklemeyi seçerseniz, blog içeriğiniz (eklenen fotoğraf, video ve yorumlar dahil) de sizinle birlikte gelir.
  • Fotoğraflar: Blogunuzun parçası olmayıp Windows Live'a ait olan fotoğraflar SkyDrive'da kalmaya devam eder, dilerseniz onları başkalarıyla paylaşmayı da sürdürebilirsiniz. Blogunuzu geçirmeyi seçerseniz, blogunuzun parçası olan fotoğraflar da geçirilir. Fotoğraflarınızı paylaşan diğer hizmetler tarafından sağlanan başka herhangi bir modül eklerseniz, bunlar geçirilmeyecektir.
  • Ziyaretçiler sizi bulacakları yeri bilecekler: Geçiş yaparsanız, blogunuza ve ilgili makalelerinize yapılan varolan bağlantılar çalışmaya devam eder ve ziyaretçileriniz WordPress.com'daki yeni konumunuza yönlendirilir. Ayrıca Windows Live Messenger'a son eklediğiniz postalarla arkadaşlarınıza güncel bilgi sağlamaya da devam edebilirsiniz.
  • Özel bloglar: Özel blogunuz varsa, geçiş sırasında başka bir seçeneği belirlemediğiniz sürece blogunuz özel olarak işaretlenir. Blogunuzu eski Windows Live Messenger arkadaşlarınızla paylaşabilir veya yalnızca birkaç kişiyi WordPress.com'a davet etmeyi seçebilirsiniz.
  • Araçlar, konuk defteri, listeler, notlar ve taslak postalar: Ne yazık ki bunları taşıyamazsınız. Taslak postalarınızı sonraki aylarda yayımlamayı ve geçişten önce liste ve notlardaki içeriği blogunuza taşımayı göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Profil ve Kişiler modülleri: Bu bilgiler Windows Live'da kalır. Yeni blogunuzu Profilinize ekleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
S: Şu andan başlayarak Windows Live Spaces'ın kapatıldığı tarihe kadar neler bekleyebilirim?
Y: Eylül 2010'un sonundan başlayarak alanınızı ziyaret ettiğinizde, blogunuzu WordPress.com'a geçirerek yükseltme ve daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleme olanağı sunulacak. Alanınız yayımlamanız için uygun olmaya devam edecek. 4 Ocak 2011'den başlayarak Windows Live Spaces blogunuzda değişiklik yapma yeteneğinizi yitireceksiniz, ancak geçmiş postaları incelemeye devam edebilir, daha sonrası için kaydetmek üzere içeriğinizi karşıdan yükleyebilir ve blogunuzu WordPress.com'a yükseltebilirsiniz. 16 Mart 2011'de, Windows Live Spaces kapanacak ve blogunuza artık erişemeyecek veya onu geçiremeyeceksiniz.
S: Nereden daha fazla bilgi edinebilirim?
Y: Windows Live Spaces kullanan bir çocuğun ebeveyni misiniz? Özel blogunuz var mı? Windows Live Spaces'a içerik yayımlamak için Writer'ı mı kullanıyorsunuz? Başka sorularınız var mı? Ek bilgi ve kaynaklar için Yardım Merkezi'mizi ziyaret edin.

7 yorum

Write yorum
Adsız
AUTHOR
1 Şubat 2011 05:31 delete

The best thing I ever found was an

blackberry unlocked. It saved me a ton of money.

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
9 Şubat 2011 03:56 delete

Have you every bought a
BlackBerry Bold and did it work?

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
12 Mart 2011 12:05 delete

Hi, i just wanted to come here to let you know of a super cheap service that posts comments like this on millions of Wordpress blogs. Why you might ask, well you might wish to sell a product and target webmasters or simply just increase the quantity of backlinks your website has that will improve your Google rankins which will then bring your website more visitors and money. Take a fast take a look at this web site for more info. http://hellomotow.net/backlinks

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
30 Nisan 2011 22:04 delete

Tatlı web sitesi, benim aramalarında blogunuza rastlamak yoktu! Carry fantastik işe!

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
6 Mayıs 2011 19:32 delete

Etkileyici bir pay, sadece bu küçük bir analiz yaptığını bir meslektaşım üzerine bu verilmektedir. Onun için buldum çünkü o aslında bana kahvaltı aldım .. gülümseme. Thnx tedavi için: Peki bana reword izin verme! Ama bu konuyu görüşmek için zaman geçirmek için evet Thnkx, ben ve bu konuda güçlü hissediyorum bu konu hakkında daha fazla okuma seviyorum. Eğer uzmanlık haline Mümkünse gibi, daha fazla ayrıntı ile blogunuzu güncellerken misiniz? O beni çok yardımcı olur. Bu blog yazısı için büyük başparmak kadar!

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
22 Mayıs 2011 07:54 delete

I do know this isn’t precisely on subject, however i have a site utilizing the identical program as effectively and i am getting troubles with my comments displaying. is there a setting i'm missing? it’s potential it's possible you'll assist me out? thanx.

Reply
avatar
Adsız
AUTHOR
28 Mayıs 2011 10:20 delete

www.kisiselogreti.com is amazing, bookmarked!

[url=http://www.buzzfeed.com/bookie/unlock-samsung-blackberry-nokia-lg-motorola-an-39dn]unlock blackberry[/url]

Reply
avatar

Sitemizdeki yeni içerikleri E-posta adresinizle takip edin :