Eğitim Günlüğü - Yakup ÇetinSkype Programını Sadece Taskbar'da Çalıştırmak

Son günlerde herkesin malumudur Microsoft şirketi Çin harici tüm ülkelerde Msn Messenger hizmetini durduracağını açıkladı.


Msn'i iş iletişimi için kullanan benim gibi kişilerde muhtemel bir iletişim aracı arayışına girmiştir. Microsoft'un da etkileşimli olarak kullandıracağı Skype'yi tercih ettim. En son bu programı kullandığımdan beri çok değişmiş.Gelelim bu programdaki başlıkta olduğu gibi sorun ve sorun çözümüne. Windows 7 İşletim Sisteminde programı kullanmadığım zaman başlat çubuğunda durmaya devam ediyor ve gereksiz yere ekranımı işgal ediyor. Bunun çözümü için programın kullanmadığım zaman taskbar kısmında çalışması gerekiyor.

Programda Seçenekler Kısmında geliyoruz buradan da Gelişmiş --> Gelişmiş Seçenekler Kısmında "Giriş Yaptıktan sonra, Skype'ı görev çubuğunda tut" diye seçili olan bölümün seçimini iptal ediyoruz.

Yapmamız gereken işlem bu kadar. Bundan sonra bilgisayar açılışında giriş bilgilerimizi soracak ve giriş yapıldıktan sonra Taskbar'da yerini alacak arka planda çalışmaya devam ederek mesaj geldiğinde ekranımızda tekrar etkin olacak.

Kişisel Öğreti: Program Bilgisi
Share on Google Plus

1 yorum:

© 2005 - 2017. Yakup Çetin - Elementx Tasarım

Bozkır Yukarı Mahalle 50044 Sokak Yıldızhan Koperatifi Dışkapı No:4C İç Kapı no:9 Bozkır Konya
Telefon: 0 544 343 86 28 - Fax: 0332 426 23 30
iletisim@yakupcetin.com

Bize Ulaşın: