Eğitim Günlüğü - Yakup ÇetinGoogle Plus’ta artık Sosyal oyunlar yayında


Google Plus’ta artık oyun da var ama henüz Türkiye’de oynanmıyor. Başta Angry Birds olmak üzere, Bejeweled Bilitz, Sudoku, Zynga Poker ve Flood-it gibi oyunlar artık Google Plus profilinizden oynanabilecek.
google-plus-game
Şu anda sadece kısıtlı sayıda Google Plus kullanıcısına açılan veplus.google.com/games adresinden erişilebilen Google Plus Game sayfasına Türkiye’den erişmeye çalışanlar sabırlı olmalarını içeren bir mesajla karşılaşıyor.

google-plus-game-turkiye-ne-zaman
Google, resmi blog sitesinde yaptığı açıklamada gerçek zamanlı web paylaşımını Google Plus’a getirmek adına çevrenizdeki kişilerle birlikte oynayabileceğiniz oyun hizmetini kademeli de olsa devreye aldığını duyurdu. Tıpkı Facebook’taki bazı oyunlarda olduğu gibi, Google Plus Game sayfanızda oynayacağınız oyunlardaki skorlarınızı kaydedebilecek, çevrenizdeki kişiler arasındaki puan sıralamanızı görebilecek, hatta bazı oyunları arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz.
Google, ayrıca Google Plus sayfanızda tepedeki menü yoluyla erişebileceğiniz oyun sayfasında karşılaşabileceğiniz olası hataları sayfanın sağ alt köşesinde göreceğiniz “Geri Bildirim Gönder” ikonu ile Google’a bildirmenizi rica ediyor. Önce bize de bir açılsın, sonrasına bakarız diyelim.
Sonuç olarak biraz sabır diyoruz ve Google Plus Game erişiminin Türkiye’den katılan kullanıcılar için de açılmasını dört gözle bekliyoruz.
Güncelleme: Google Plus Games bu yazımız yayına girdikten 1, resmi açılışındansa 2 gün sonra Türkiye’deki kullanıcılara da açılmış durumda. İyi eğlenceler :)
Share on Google Plus

0 yorum:

© 2005 - 2017. Yakup Çetin - Elementx Tasarım

Bozkır Yukarı Mahalle 50044 Sokak Yıldızhan Koperatifi Dışkapı No:4C İç Kapı no:9 Bozkır Konya
Telefon: 0 544 343 86 28 - Fax: 0332 426 23 30
iletisim@yakupcetin.com

Bize Ulaşın: